دکتر توکلی: حضور اجتماعی کودکان در فضاهای شهری باید تقویت شود

حضورحدود50گروه ازکودکان تهرانی در دفتر شهردار و رییس شورای شهر تهران و مجموعه معاونین،مدیران کل،مدیران عامل سازمان ها و شهرداران مناطق تهران از اقدامات کم سابقه ای بود که با هدف یادآوری ضرورت توجه بیشتر به حقوق کودکان و حضور اجتماعی آنان در فضاهای شهری برگزار شد.

دکتر توکلی: حضور اجتماعی کودکان در فضاهای شهری باید تقویت شود تاریخ خبر : 1397/7/18 12:25:23 - (تعداد بازدید: 110)

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران؛ دکتر مرتضی توکلی، بابیان این مطلب افزود: روندروبه رشد و گسترش زندگی شهری از گذشته در ایران به گونه ای بوده است که فضاهای کالبدی و اجتماعی شهر بیشتر به دنبال رفع نیاز بزرگسالان بوده و کمتر به گروه های آسیب پذیر یا کودکان توجه شده است؛ به طوری که در اغلب شهرهای بزرگ کشور حقوق کودکان و نیازهای آنها مورد غفلت واقع شده است.

مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران در ادامه افزود: در فضاهای شهری فاقد قابلیت های محیطی لازم برای کودکان، امکان جلب مشارکت کودکان در فعالیت های جمعی و پاسخگویی به نیازها و خواسته های آنها در دوران کودکی فراهم نیست.

دکتر توکلی تصریح کرد: مدیریت شهری به عنوان یکی از نهادهای موثر در طراحی و توسعه فضاهای شهری، نقش ویژه ای در مناسب سازی محیط های زندگی برای این شهروندان کوچک دارد و می تواند در راستای اجرای مصوبه شهر دوستدار کودک با احساس مسئولیت بیشتر، بهینه سازی محیط های شهری به نفع کودکان را در اولویت قرار دهد.

وی با تبریک روزجهانی و هفته ملی کودک به تمام خانواده ها و کودکان تهرانی و سراسر کشور، یادآور شد: اداره کل اموزش های شهروندی با هدف آشنایی بیشتر کودکان شهرمان با وظایف، ماموریت ها و زحمات مجموعه مدیران شهری پایتخت و همچنین پروژه های شهری در دست اجرا برای کودکان در حوزه حمل و نقل و ترافیک، شهرسازی و معماری، ایمنی و مدیریت بحران، فرهنگی و اجتماعی و...، اقدام به برگزاری دیدارهای مشترک بین کودکان و مدیران ارشد شهرداری تهران کرده است.

مدیر کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران اذعان داشت: برای نخستین بار، شانزدهم مهرماه همزمان با روز جهانی کودک طی برنامه ای هماهنگ، کودکان شهر تهران به دیدار 22 شهردار منطقه و برخی از مدیران ارشد شهری (اعضای شورای اسلامی شهر، معاونین شهردار، مدیران کل، روسای سازمان ها و مدیران عامل شرکت ها) رفتند و ضمن آشنایی با وظایف و برنامه های هر مجموعه، مطالبات و پیشنهادات خود را به گوش مدیران شهری رساندند.

به گفته توکلی، در هر بازدید 20 کودک حضور دااشتند که 8 کودک زیر 6 سال سن داشته و 12 نفر از آنان بالای 6 تا 18 سال بودند که در خصوص مسائل و مشکلات شهری با مدیران گفت و گو کردند.

 


print


rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.


بازگشت