شهرزیست پذیر با آموزش حقوق شهروندی به کودکان محقق می شود همزمان با آغاز هفته ملی کودک، ابراهیم شیخ معاون شهردار تهران به همراه سهیلا صادق زاده شهردار منطقه 10، از کارگاه آموزش شهروندی دانش آموزان مدرسه دکتر حافظی بازدید و ضمن تبریک این روز، هدایایی به رسم یادبود به کودکان اهداء کرد. شهرزیست پذیر با آموزش حقوق شهروندی به کودکان محقق می شود تاریخ خبر : 1397/7/17 14:5:7 - (تعداد بازدید: 63)

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران، در این دیدار ابراهیم شیخ با حضور در این کارگاه آموزش شهروندی کودکان که با محورهای محیط زیست، ایمنی، قوانین شهروندی، تغذیه سالم، صلح جهانی و هوای پاک در جهت تحقق اهداف شعار شهر زیست پذیر– شهروند مشارکت پذیر شهرداری تهران برگزار شد، میثاق نامه تدوین شده با نام کودک شهید سانحه تروریستی، محمد طاها اقدامی را امضاء نمود.

معاون شهردار تهران، ضمن شرکت در یک بازی آموزشی حقوق شهروندی با دانش آموزان به تشریح برخی از مفاهیم و اصطلاحات شهری برای کودکان پرداخت و اظهار داشت: شهر زیست پذیر درسایه آموزش حقوق شهروندی به کودکان محقق می گردد لذا آرزو داریم با آموزش احترام به حقوق مدنی، شهری آرام برای زندگی همه شهروندان فراهم آید.

ابراهیم شیخ، همچنین در نشستی که با مدیران شهری منطقه10 تهران و مدیران و روسای آموزش و پرورش این منطقه داشت، ضمن آرزوی سلامتی برای دکتر حافظی، خیر بزرگ مدرسه ساز گفت: با معرفی الگوهای بزرگی همچون دکتر حافظی می توان جریان کار خیر را به سمت امور آموزشی سوق داد تا ظرفیت های لازم در جهت پرورش استعدادها و توسعه آموزشی و فرهنگی شهروندان ایجاد گردد.

شیخ تصریح کرد: آنچه امروز برای ما مسئولین شهری و کشوری باید مهم باشد اندیشیدن به آینده کودکان و میراث آنان است که در مرزهای ناسالم قرار گرفته است. امروزه نیازمند آنیم که با الگوگیری از کشورهای توسعه یافته، تمرکز آموزش را بر روی خلاقیت و نوآوری در فضای آزاد و غیر رسمی قرار داده و یادگیری کودکان را در محیط های باز و شهری به بالاترین سطح و بهره وری برسانیم.

وی با ذکر نمونه مدرسه تابستانی نشاط و تعالی شهرداری تهران گفت: در این دوره بزرگ با برگزاری حدود 4800 نفر- ساعت آموزش با مدل های کارگاهی، مشاهده ای و الگویی سعی نمودیم تا دانش آموزان را در معرض جدیدترین روش های آموزشی قرار دهیم و امیدواریم نظام آموزش و پرورش کشور ما نیز با استفاده از شیوه های نوین جهانی، ذهن کودکان را به سمت خلاقیت و نوآوری سوق دهند.

معاون شهردار تهران در پایان از زحمات ارغوانی، رئیس آموزش و پرورش منطقه10 ، مدیر و کارکنان مدرسه دکتر حافظی و نیز حمایت های بی دریغ دکتر صادق زاده شهردار منطقه و قاسمی معاون اجتماعی و فرهنگی و فرهادیان معاون برنامه ریزی اداره کل آموزش های شهروندی منطقه 10 ، در راستای ارتقای سطح آموزشی شهر و شهروندان تشکر نمود.

 


print


rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.


بازگشت