بهسازی و رفع مشکلات مدارس شمال شرق تهران در طرح حمایت از مدارس

شهردار منطقه چهار تهران از تعامل دو جانبه بین بخش آموزش و مشارکت های اجتماعی شهرداری و آموزش وپرورش منطقه 4 و اجرای طرح حمایت از مدارس خبر داد و گفت: با همکاری آموزش و پرورش مدارس شمال شرق تهران نونوار می شوند.

بهسازی و رفع مشکلات مدارس شمال شرق تهران در طرح حمایت از مدارس تاریخ خبر : 1397/4/17 9:17:18 - (تعداد بازدید: 53)
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران " سیدعلیرضا حسینی "با بیان این خبر افزود: طرح حمایت از مدارس با هدف ارائه ارتقاء سطح خدمات آموزشی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و بهداشتی به دانش آموزان در قالب بهسازی، ایمن سازی وافزایش کیفیت محیطی مدارس در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به تخصیص بودجه و افزایش تعداد مدارس در اجرای این طرح گفت: درسال های گذشته بهسازی مدارس در تعدادی از مدارس صورت می گرفت اما در سالجاری با تخصیص بودجه کمتر و تعداد بیشتری از مدارس منطقه با همکاری آموزش و پرورش تحت پوشش این طرح قرار می گیرند.

وی با اشاره به اینکه فعالیتهای عمرانی و تجهیزی درمدارس منطقه با تخصیص قدرالسهم اعتباری صورت می گیرد گفت: تقسیم اعتبار نقد و غیر نقد در مدارس با هدف تعمیر، نگهداری و بهینه سازی فضاهای کالبدی و تأسیساتی مدارس و در بخش تجهیزی تأمین، تکمیل وسایل مورد نیاز آموزشی،فرهنگی و ورزشی اجرایی می شود.

شهردار منطقه چهارافزود: همچنین در بخش فعالیتها و برنامه های آموزشی فرهنگی و هنری، اجتماعی و ورزشی با هدف ارتقای اخلاق شهروندی و مهارت های زندگی دانش آموزان اجرایی می شود.

حسینی در ادامه به اولویت بندی بهسازی مدارس گفت: الویت اجرای طرح با مدارس نیازمند و محلات محروم، مدارس تحت پوشش طرح شهردارمدرسه، مدارس شاهد و مدارس مشارکتی که تاکنون بودجه حمایتی دریافت نکرده اند، می باشد.

وی در پایان با بیان اینکه منطقه چهار دارای 612 مدرسه و مرکز آموزشی است افزود: در منطقه چهار به عنوان بزرگترین منطقه تهران با جمعیت دانش آموزی 128 هزار و 629 نفر است و در سال گذشته فعالیت عمرانی و و تجهیزی درقالب طرح حمایتی در 123مدرسه منطقه اجرایی شد.


print


rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.


بازگشت