نصب و اهتزاز پرچم در مدارس منطقه 13

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 13 از نصب و اهتزاز 34 پرچم در ابعاد استاندارد در سطح مدارس منطقه 13 خبر داد .

نصب و اهتزاز پرچم در مدارس منطقه 13 تاریخ خبر : 1397/4/17 8:16:33 - (تعداد بازدید: 52)

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، ابراهیمی سوته با بیان اینکه این اقدام در راستای اجرای طرح جشن پرچم  به عنوان یک المان ملی صورت گرفته است، تصریح کرد: پرچم یکی از اصلی ترین و مهمترین نمادهای همبستگی ملی در یک کشور است که با سنجش میزان احترام و ارزش آن میان مردم، می توان به عمق دلبستگی و احترام آنها به مفاهیمی چون ملیت، اعتبار و مشروعیت نظام سیاسی، امید به آینده و … پی برد.

وی در عین حال با تأکید بر اهمیت آموزش و تقویت هویت ملی در جامعه گفت: مدرسه به عنوان یک نهاد اجتماعی، نقشی بی بدیل در جامعه پذیری افراد از طریق فرایند آموزش مستقیم و غیرمستقیم دارد.

معاون شهردار منطقه 13، نظام آموزش و پرورش را یکی از بهترین راه های تحیکم و تقویت هویت و همبستگی ملی در کشور دانست و افزود: به همین منظور نصب و اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران در مدارس در جهت ایجاد ساز و کار برای تقویت انسجام اجتماعی ، وحدت ملی و احیای هویت افتخارآمیز اسلامی-ایرانی در دستور کار قرار گرفت.

گفتنی است، نخستین برنامه جشن پرچم همزمان با سالروز میلاد حضرت علی (ع) و روز جمهوری اسلامی در سال جاری با حضور جمعی از مسئولین، مدیران شهری، ائمه جماعات، خانواده های معظم شهدا و عموم شهروندان در مسجد انصارالحسین(ع) منطقه 13 برگزار شد.


print


rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.


بازگشت