تعمیق همکاری شهرداری و آموزش و پرورش در حوزه آموزش های شهروندی، ورزش و سلامت دانش آموزان نشست مشترک مدیران ارشد معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و آموزش و پرورش استان تهران با محوریت هماهنگی و هم‌افزایی بیشتر در حوزه آموزش های شهروندی ، ورزش و سلامت دانش اموزان برگزار شد. تعمیق همکاری شهرداری و آموزش و پرورش در حوزه آموزش های شهروندی، ورزش و سلامت دانش آموزان تاریخ خبر : 1397/3/9 11:26:31 - (تعداد بازدید: 113)
به گزارش روابط عمومی اداره کل اموزش و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، ولی الله شجاع پوریان در این نشست با توجه به نقش آموزش و پرورش در مسیر توسعه کشور گفت: آموزش و پرورش مهم‌ترین نهاد برای پرورش نیروی انسانی به عنوان اصلی‌ترین پایه توسعه شناخته می شود و اگر این نهاد را در انجام کارکردهایش یاری رسانیم، بخش زیادی از مشکلات اجتماعی و فرهنگی کشور قابل حل است.
وی با اشاره به ظرفیت‌های آموزش و پرورش در تهران افزود: وجود بیش از 4 هزار مدرسه و افزون بر یک میلیون دانش‌آموز در شهر تهران حدود 15 درصد از جمعیت کلانشهر تهران را تشکیل می‌دهند نشان می‌دهد باید از ظرفیت این نهاد مهم استفاده بیشتری کرد.
شجاع‌پوریان با اشاره به همکاری‌های شهرداری وآموزش و پرورش در سال‌های گذشته تصریح کرد: از گذشته همکاری‌هایی میان این دو نهاد بوده، اما در این میان شهرداری بیستر نقش تامین تجهیزات و کمک به زیرساخت‌ها و سخت‌افزارهای مدارس آن هم نه به صورت عادلانه متقبل می‌شده و ما بنا داریم علاوه بر توزیع عادلانه اعتبارات و کمک‌های به مدارس، از ظرفیت‌های آموزش و پرورش برای تحقق اهداف مدیریت شهری بویژه در حوزه فرهنگ شهروندی، آموزش رفتارهای اجتماعی و حقوق شهروندی، کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش سلامت روان جامعه استفاده کنیم و پیوند میان شهرداری و آموزش و پرورش را عمیق‌تر کنیم.
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به شعار مهندس افشانی شهردارجدیدتهران مبنی بر شهر زیست‌پذیر، شهروند مشارکت‌پذیر اظهار داشت: بهترین امکان برای تقویت مشارکت‌پذیری شهروندان از مدارس و آن هم در سنین پایه می‌گذرد ومعاونت اجتماعی وفرهنگی شهرداری تهران آمادگی دارد با تداوم کمک‌های سخت‌افزاری خود، برنامه‌های مشترکی را با آموزش و پرورش برای این منظور انجام دهد.
وی امکانات و ظرفیت‌های سازمان ورزش شهرداری تهران را حوزه مناسب دیگری برای همکاری‌های مشترک اعلام کرد و افزود: بیش از 400 سالن ورزشی، مجموعه‌های ورزشی الزهرا در کنار 354 سرای محله ظرفیت‌هایی هستند که با پرهیز از موازی‌کاری و تفکیک هوشمندانه وظایف و ماموریت‌ها می‌توانند راهگشای بسیاری از مشکلات دانش‌آموزان در بخش اوقات فراغت و حتی افزایش ورزش همگانی و قهرمانی باشند.
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اظهار داشت: وجود بیش از یک میلیون دانش‌آموز، حدود 60 هزار پرسنل، 4 هزار مدرسه و فضای آموزشی در کنار سایر امکانات و توانمندی‌های آموزش و پرورش در تهران این امکان را به ما می‌دهد که در رابطه‌ای دو سویه هم‌افزایی بیشتری داشته باشیم و از ظرفیت‌های همدیگر به نحو مطلوب‌تری استفاده کنیم.
در پایان این نشست مقرر شد کارگروه مشترکی با حضور مدیران ارشد دو مجموعه تشکیل و برنامه‌ها و تصمیمات این نشست پیگیری و اجرایی شود.
 print


rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.


بازگشت