"گذر کودکانه" پنجره ای به سوی شوق دانستن و طلوع شهرامید

سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که در نوع خود جشنواره ای است به وسعت هنر و ادب ایران زمین، بیشتر از کتاب "ذوق و شوق دانستن" و "مهر و دوستی دیرینه ایرانیان با فرهنگ و ادب" از هر گوشه آن موج زده و رخ می نمایاند و روح آدمی را نوازش می دهد.

گذر کودکانه پنجره ای به سوی شوق دانستن و طلوع شهرامید تاریخ خبر : 1397/2/18 12:36:44 - (تعداد بازدید: 104)

به گزارش روابط عمومی اداره کل اموزش و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، در میان انبوه بنر و بیلبوردهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی، نوشته "گذر کودکانه" بر سر در سالنی متعلق به اداره کل آموزش و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران تمامی باورهایت به مسئولیت پذیری نسبت به تربیت نسل پر جوش و خروش آینده - که در دنیای پرتلاطم فن آوری های مجازی غوطه می خورد-  را بارور می کند. 

" گذر کودکانه" غرفه ایی است که به همت اداره کل آموزش و مشارکت های اجتماعی برپا شده تا با دستان کوچک کودکان مان آینده روشنی را برای فرهنگ و ادب شهر تضمین نماید.

 "گذر کودکانه" یکی از میوه های اندیشه "شهر دوستدار کودک" است.

 "گذر کودکانه" پنجره ای است به دنیای پاک کودکانه که با تلاش مربیان پاک سرشت، درس های بزرگ زندگی به سادگی بازی های کودکانه تبیین می شوند.

 هر روز درایستگاه آموزش های شهروندی، کودکان به همراه مادرانشان در اطراف میز های بازی ، پاتوق نمایش و.. جمع شده تا مشارکت در فعالیت ها و انجام کار جمعی را تجربه کنند.

 خمیر بازی، عکاسی، نقاشی و قصه گویی بهانه ای شده است تا قصه آینده مردمان این شهر با اندیشه زیبا و بازوان توانمند این کودکان امروز و نسل جوانان فردا نگاشته شود.

 در گوشه دیگری کودکی را می بینیم که با قدرت تمام گلی(خمیری) را با دستان کوچک خود شکل می دهد. این دستها آماده می شوند تا در آینده ای نزدیک مشکلات را از سر راه پیشرفت و تعالی بردارند.

 شاهنامه خوانی، حافظ خوانی و نقالی اسبابی شده اند برای آموزش ، پرورش و باروری مولفه های شهروندی؛ دانایی محوری؛ مشارکت؛ مسئولیت پذیری و قانون مداری.

 هر بازدید کندده و خانواده ای به هنگام خروج با خود می اندیشید: "گذر کودکانه" پنجره ای است به روشنی صبح، به وسعت یک اندیشه ماندنی در طول اعصار گذشته وامید به آینده


print


rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.


بازگشت